Jak ciekawie spędzić urlop w Kruklankach?

Niewielka mazurska miejscowość Kruklanki zachęca do wypoczynku. Atrakcyjnie położona nad kilkoma jeziorami i skrajem Puszczy Boreckiej, w powiecie giżyckim oferuje szereg ciekawych atrakcji i miejsc dla wszystkich, którzy zdecydują się tutaj przyjechać. Na pewno bez trudu można tutaj znaleźć odpowiednie dla siebie noclegi, Kruklanki bowiem to jedna z tych mazurskich miejscowości, gdzie baza noclegowa z każdym rokiem coraz prężniej się rozwija. Wybierając Kruklanki jako miejsce wypoczynku, każdy znajdzie z pewnością odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Atrakcji również nie zabraknie, bez względu na to, jak ktoś chce spędzić wolny czas. Na pewno do najważniejszych atrakcji tego miejsca zalicza się jeziora. Nad nimi można znaleźć miejsca przeznaczone do kąpieli, gdzie można także się opalać w promieniach letniego słońca. Również ci, którzy wolą aktywnie wypoczywać nad wodą, na przykład uprawiając sporty wodne, bardzo szybko znajdą dla siebie coś odpowiedniego. Na miejscu działają wypożyczalnie sprzętu, nie trzeba więc go zabierać z domu. Jeziora na Mazurach to także raj dla wędkarzy, a te w okolicy Kruklanek nie są wyjątkiem. Pełne ryb, zachęcają do wędkowania. Wystarczy wykupić pozwolenie, z czym nie powinno być problemu, dostępne są bowiem także w sklepach, aby można było oddać się przyjemności łowienia.

Wypoczywając tutaj nie można zapominać o przepięknej przyrodzie. Kruklanki leżą na skraju Puszczy Boreckiej. To powoduje, że okolice są cudowne i często można tutaj znaleźć niespotykane gdzie indziej gatunki roślin, jak również natknąć się na wiele zwierząt, które w innych regionach trudno jest wypatrzyć na wolności. Duża ilość szlaków turystycznych, tak samo pieszych jak też rowerowych dodatkowo zachęca do zwiedzania okolicy. Ciekawe miejsca do zwiedzania można znaleźć także w samej miejscowości. Kościół z XVII wieku, cmentarz z różnorodnymi nagrobkami czy cerkiew grekokatolicka – to tylko niektóre z tych miejsc, które powinno się zobaczyć. Okolica również obfituje w interesujące miejsca. Do najczęściej odwiedzanych należy zwalony most oraz pozostałości fortyfikacji wojennych. Kruklanki mogą także stanowić doskonałą bazę do wypadów do innych mazurskich miejscowości. Giżycko, Węgorzewo, Gierłoż z kwaterą Hitlera czy też Mamerki z kompleksem zachowanych bunkrów – to tylko niektóre z tych miejsc, do których z Kruklanek jest blisko. Z pewnością więc każdy podczas wypoczynku coś dla siebie znajdzie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>