Kościół św. Andrzeja w Powidzu

Po odwiedzinach Katedra św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy {wątek katedry: blings.pl/katedra-sw-marcina-i-mikolaja}, postanowiliśmy ruszyć dalej i odnaleźć inne obiekty sakralne. Takich budowli w Powidzu jest kilka i są one zaliczane do bardzo atrakcyjnych zabytków, które warto zwiedzić na terenie Polski. Z tego też względu turyści zagraniczni bardzo chętnie udają się do tej miejscowości, aby poznać budowle sakralne zaprojektowane w ciekawym stylu. Noclegi są wybierane przez turystów w dużej mierze ze względu na mieszczący się tam kościół św. Andrzeja.

Zabytek ten uważany jest przez wielu ekspertów za jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych w całej Polsce. Z racji tego ta okolica jest współcześnie tak chętnie odwiedzana, nawet przez osoby z dalekich stron. Kościół jest niezwykle zadbany, przechodził on modernizacje, więc powinien zachwycić oczy wszystkich turystów bez wyjątku. Wybudowany został już na początku XV wieku i jest wzniesiony całkowicie w stylu gotyckim {wątek gotyku: sztukanamaturze.pl/gotyk.html}. Wszelkie elementy z nim związane zaprojektowane są właśnie w tym kierunku. Z tego względu są one naprawdę okazałe, piękne i wyniosłe, warto się z nimi bliżej zapoznać.

Kościół powstał na planie krzyża greckiego, a jego ramiona tworzą nawa główna oraz kruchta i kaplice. Można się w nich pomodlić za swoich bliskich i zapoznać się z budowlą sakralną, aby wiedzieć jak wyglądały dawne zabytki o tym charakterze. Elementem charakterystycznym jest wyjątkowe prezbiterium, uznawane za jedno z piękniejszych w Polsce. Bardzo cenna jest także stara chrzcielnica, która pochodzi z XV wieku.

Kościół św. Andrzeja posiada ponadto doskonałą lokalizację, więc każda zainteresowana osoba powinna do niego bez problemów trafić, znajduje się on w bliskiej odległości od centrum miasta. Obok znajduje się park, po którym można się przespacerować po zwiedzaniu i odetchnąć w nim świeżym powietrzem, co na pewno pozytywnie wpłynie na ludzkie zdrowie.

Baza noclegowa w Powidzu składa się z pensjonatów, kwater prywatnych, a także domków letniskowych {wątek spania: meteor-turystyka.pl/noclegi,powidz,0.html}. Jest ich tam pod dostatkiem, więc turyści na pewno znajdą coś dla siebie.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

4 thoughts on “Kościół św. Andrzeja w Powidzu

  1. A ja bardzo skorzystałam planując wypoczynek i nocleg w Kościelisku. Zresztą każdy wasz wpis jest przydatny i ciekawy.

  2. Wasz blog to dla mnie taka ściągawka, dzięki niemu wiem co zobaczyć i gdzie warto się wybrać, a które miejsca omijać bo nie są w moim klimacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>