Legnica – ciekawe miejsce na weekend

W środkowej części Dolnego Śląska, niedaleko Wrocławia leży miasto na prawach powiatu o nazwie Legnica. Wielu ludzi słyszało o słynnej bitwie pod Legnicą. Legnica może pochwalić się także tym, że w 1992 roku została podniesiona do rangi diecezji poprzez dekret wydany przez papieża Jana Pawła II, a kilka lat później, w 1997 roku, papież odwiedził Legnicę.

Będąc w Legnicy koniecznie trzeba się tutaj zatrzymać na dłużej. Dlatego miasto oferuje bardzo szeroką bazę noclegową: hotele oraz kwatery do wynajęcia (meteor-turystyka.pl/noclegi,legnica,0.html). Hotele w różnych cenach oferują przeróżne udogodnienia dla przebywających u nich gości. Można korzystać z basenów, saun, SPA, bezpłatnego bezprzewodowego internetu, bezpłatnej telewizji, bezpłatnego strzeżonego parkingu, a także wielu innych udogodnień. Kwatery do wynajęcia są przede wszystkim wyposażone w podstawowe rzeczy, dlatego też ich ceny wcale nie są wygórowane.

Do Legnicy najczęściej przyjeżdżają osoby fascynujące się historią, bądź osoby, których przodkowie tutaj żyli, mieszkali, umierali. To w Legnicy kręcono sceny do filmu „Mała Moskwa”, bo tak kiedyś nazywano Legnicę – spora część miasta była zajęta do 1993 roku przez żołnierzy Armii Radzieckiej. W Legnicy można również udać się do Muzeum Miedzi. Muzeum specjalizuje się również w wystawach dotyczących historii miasta i regionu. W pobliżu Legnicy znajduje się Legnickie Pole, gdzie oprócz dzisiejszej bazyliki, można udać się także do Muzeum Bitwy Legnickiej, a także wybrać się na wyprawę szlakami: Szlakiem Wygasłych Wulkanów,  Szlakiem Bitwy 1241 roku, Szlakiem Tatarskim (wikipedia.org/wiki/Szlak_Tatarski). Oprócz tego, Legnica słynie z różnych festiwali.  Najpopularniejsze z nich to Europejskie Spotkania Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Pod Kyczerą”, Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Miasto”, Dni Legnicy czy też organizowany przez diecezję legnicką coroczny Marsz Dla Życia. Będąc na Dolnym Śląsku warto odwiedzić także Krzyżową (blings.pl/specjaly-z-dolnego-slaska-w-krzyzowej-304/) i spróbować tamtejszych specjałów kuchni.


One thought on “Legnica – ciekawe miejsce na weekend

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>