Mazurskie zabytki z II wojny światowej

Będąc na Mazurach, możemy wylegiwać się całymi dniami nad jeziorem i żeglować. Możemy jednak również zdecydować się na zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków tego niezwykłego regionu Polski. Jednym z takich ciekawych miejsc jest na pewno miejscowość Mamerki (więcej). To właśnie tam znajduje się pozostałość po bunkrach Wermachtu. Bunkry te są dziś całkowicie opuszczone i pozostawione na pastwę losu. Możemy zajrzeć praktycznie w każdy ich zakamarek, co sprawia dużo frajdy, szczególnie tej części turystów, którzy lubią odkrywać nieznane i opuszczone miejsca. Betonowe schrony zachowały się w całkiem dobrym stanie. Ich budowa miała miejsce w roku 1941 więc już stosunkowo dawno. Pomimo braku konserwacji nie uległy jednak całkowitemu zniszczeniu, choć nikt się nimi nie opiekuje. Miejsce to jest często odwiedzane przez młodzież, która w tym rejonie organizuje sobie biesiady i imprezy przy ogniskach. Czasami spacerując w okolicy można zauważyć po takich zabawach pozostałości.

Bunkry w Mamerkach to nie jedyne miejsce, gdzie znajdziemy pozostałości po II wojnie światowej na Mazurach. W miejscowości Bolejny również znajdziemy ciekawe obiekty, które służyły wojskom niemieckim. We wsi tej znajdują się bunkry, które należą do systemu obronnego Niemców. Był on podobno budowany już od 1938 roku. Są one jednak zachowane w gorszym stanie niż te opisywane wcześniej. Warto jednak wspomnieć o tym, że w przypadku miejscowości Bolejny zadbano o to, aby oznakować możliwość dojścia do pozostałości po bunkrach. Turyści nie będą więc mieli większych problemów z dotarciem na miejsce.

Ciekawych miejsc na Mazurach jest całkiem sporo. Zobaczyć wszystko jest naprawdę trudno, tym bardziej jeśli mamy mocno ograniczony na to czas. Na szczęście baza noclegowa Mazur jest świetnie zorganizowana i zlokalizowana, dlatego możemy tu przyjechać, kiedy tylko mamy taką możliwość. Noclegi na Mazurach to oferta skierowana dosłownie dla każdego (zobacz tutaj). Możemy skorzystać z luksusowych apartamentów, a także zatrzymać się na jednym z wielu pól namiotowych. Wszystko zależy więc od naszych finansów i tego co nam bardziej odpowiada. Mazury są rejonem Polski, który warto odwiedzić. Przepiękna kraina jezior, która oferuje wiele innych ciekawych atrakcji. Wypoczną tutaj ci, którzy lubią leniuchować na urlopie, ale również i ci, którzy preferują wypoczynek w bardziej aktywny sposób. Mazury to po prostu świetny wybór!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>