Piękne Pieniny w Sromowcach Wyżnych

Sromowce Wyżne są małą wsią agroturystyczną leżącą w Małopolsce, w Pieninach. Miejscowość ta jest głownie miejscowością turystyczną, funkcjonującą cały rok i będącą miejscem, gdzie zatrzymują się ludzie chcący pojeździć na nartach w okresie zimowym. Miejscowość ta jest bardzo popularna na skalę Polski, ponieważ daje ona bardzo dobry i tani wypoczynek. Miejsce to budzi bardzo miłe skojarzenia już samym wyglądem. W chwili obecnej coraz więcej ludzi przyjeżdża tam wypocząć i zaznać spokoju od ciągłego zgiełku miasta i harmidru, który on powoduje.

W okresie zimowym, głównymi gośćmi miejscowości jest młodzież, która przyjeżdża tutaj, aby pojeździć na nartach i dobrze się pobawić. Baza noclegowa jaką mają Sromowce Wyżne jest bardzo jednolita i opiera się głównie o agroturystykę, co daje dużo tanich i miłych miejsc do relaksu. Koszty najmu pokoju w takiej agroturystyce zaczynają się nawet już od 18 złotych, co jest bardzo niską kwotą.

Jedną z ciekawostek na temat tej miejscowości jest tutejsze "Zamczysko", będące tak naprawdę zwyczajną górą, na której niegdyś miało się wznosić owe zamczysko. Jeżeli jesteśmy ludźmi, których nudzą ciekawostki historyczne na temat miejsca, gdzie się aktualnie znajdujemy, to powinniśmy skorzystać z możliwości spłynięcia Dunajcem, ponieważ podobno jest to bardzo fajna zabawa za naprawdę niewielką cenę.

Miejscowość ma do zaoferowania bardzo dużo, tylko atrakcje ulegają zmianie w zależności od pory roku w jakiej się odwiedzi to miejsce. Jeżeli zamierzamy odwiedzić Sromowce Wyżne powinniśmy na pewno zarezerwować sobie pokój w agroturystyce, tak aby podczas przyjazdu na miejsce nie zaskoczyć się niemiło poprzez brak noclegu dla nas. Wybierając się na wakacje powinniśmy odpowiednio spakować nasze rzeczy, dzięki temu będą one zajmowały mniej miejsca i będą poręczniejsze.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>