Stronie Śląskie – miejsce wypoczynku dla każego

Stronie Śląskie, czyli miasteczko leżące w województwie dolnośląskim, od dawna znane jest przede wszystkim z tamtejszej Huty Szkła Kryształowego. Warto wiedzieć, że to nie jedyna atrakcja tej malowniczo położonej miejscowości. Nie można się tu nudzić latem, ale również zimą, kiedy dużą atrakcję stanowi pobliski ośrodek narciarski, z którego chętnie korzystają amatorzy sportów zimowych.

Będąc w Stroniu Śląskim nie można nie wybrać się nad Zalew w Starej Morawie. Ten sztuczny zbiornik wodny przyciąga wszystkich okolicznych turystów, czemu trudno się dziwić biorąc pod uwagę, że jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Będąc nad zalewem można nie tylko skorzystać z usług działających tam wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki którym można pływać między innymi na rowerkach wodnych, ale również kąpać się na strzeżonych kąpieliskach. Po wodnych szaleństwach  można wybrać się na wieżę widokową oraz na spacer po pomostach. Będąc w Starej Morawie warto również zobaczyć wapiennik pochodzący z XIX wieku. Obiekt jest zamieszkany przez profesora Jacka Rybczyńskiego, który jest grafikiem. W wapienniku można zobaczyć prace profesora, gdyż stworzył on wystawę. Co ciekawe na jednej kondygnacji spotkać można nietoperze. W obiekcie została zainstalowana specjalna kamera, która nagrywa poczynania tych zwierząt nie płosząc ich. Za jej sprawą zwiedzający mają możliwość zobaczenia jak żyją te interesujące stworzenia.

Chcąc zatrzymać się w Stroniu Śląskim można to zrobić między innymi w jednym z gospodarstw agroturystycznych – w takiej kwaterze można odpocząć w ciszy i spokoju. Naturalnie istnieją również inne obiekty, w których można zarezerwować pokój w Stroniu Śląskim, na przykład w apartamentach lub jednym z ośrodków turystycznych. W samym miasteczku istnieje możliwość zwiedzenia Huty Szkła Kryształowego (oczywiście nazwa obiektu wielokrotnie się zmieniała), która powstała w drugiej połowie XIX wieku. Odwiedzając to miejsce można dowiedzieć się jak wyglądają poszczególne procesy powstawania szkła kryształowego. Zwiedzający mają możliwość przyjrzenia się fascynującemu procesowi formowania szkła. Zwiedzanie można uznać za zakończone w sklepie firmowym huty, w którym można zaopatrzyć się w wyroby pochodzące z tego miejsca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>